Szkółki tenisowe

w klubie SMECZ

Jesteśmy pasjonatami tenisa i tę pasję chcemy przekazać innym

Jak wyglądają treningi

W naszej pracy mamy do czynienia z osobami w każdym wieku – dziećmi, młodzieżą czy ludźmi ze zdecydowanie bogatszym doświadczeniem życiowym niż nasze. Co roku od września organizujemy w naszym klubie szkółki tenisowe dla dzieci w wieku 6 – 18 lat i dorosłych. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w grupach 4 – 6 osobowych. Specjalizujemy się również w organizacji bardzo efektywnych szkoleń indywidualnych lub w 2-3 osobowych grupach. Dla każdej grupy wiekowej dostosowana jest odpowiednia metodyka treningu.
Dla dorosłych prowadzimy naukę gry w tenisa na każdym poziomie zaawansowania. Poza techniką rozwijamy tez zdolności kondycyjne, taktykę.
Zajęcia mogą być przeprowadzane w formie gry, mają charakter rekreacyjny i sportowy.
U dzieci ważnym element naszych treningów to obserwacja i praca nad rozwijaniem komunikacji, pewności siebie oraz panowania nad emocjami. Prowadzący mają wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, a atmosfera, którą tworzą na treningu sprawia, że dzieci chętnie wracają na kolejne zajęcia.

Szkółki tenisowe

Szkółki tenisowe

Podstawowe etapy szkolenia

Podstawowe etapy szkolenia dla dzieci:

  • Przedszkole tenisowe dla dzieci od 5-go do 6-go roku życia. To zajęcia tenisowe, w ramach których dzieci poprzez zabawę rozwijają sprawność fizyczną i koordynację ruchową. Podstawowym założeniem tego etapu jest również nauka techniki gry w tenisa.
  • Szkółka tenisowa, dla dzieci od  7-go roku życia oraz dla młodzieży. Program treningów obejmuje naukę podstaw gry w tenisa oraz doskonalenie techniki i taktyki gry. Szkółka stwarza możliwość zdobycia solidnych fundamentów techniki tenisowej, przygotowuje do rozpoczęcia ewentualnej kariery zawodniczej.

W naszym klubie zapewniamy:

  • doświadczoną kadrę instruktorską
  • profesjonalne prowadzenie zajęć
  • możliwość kompleksowego, wieloletniego szkolenia tenisowego
  • udział w turniejach
  • sprzęt tenisowy i pomocniczy w początkowej fazie szkolenia
  • profesjonalne doradztwo w doborze sprzętu tenisowego