Fitness

Grafik  Cennik 

 

Fitness   fitness_3   Fitness

Fitness to nie tylko aerobik… fitness to przeróżne formy treningu utrzymujące nas w dobrej kondycji, to zajęcia ruchowe (różne odmiany aerobiku, ale nie tylko), to ćwiczenia siłowe oraz aerobowe.

„FIT” – oznacza w tłumaczeniu z języka angielskiego: „znajdować się w szczytowej formie poprzez odpowiedni trening”. Jednak to tłumaczenie okazuje się być niewystarczające, ponieważ przyjęło się już ogólnie określanie tym pojęciem stylu życia, sposobu na zdrowe, higieniczne i pozytywne w sensie psychologicznym funkcjonowanie człowieka. Pełna definicja brzmi:

„FITNESS” – (z def.) to dynamiczny stan (system) poszukiwań dobrego samopoczucia z punktu widzenia psychologicznego i socjologicznego, w połączeniu z dążeniem do osiągnięcia maksymalnej (dla jednostki) sprawności fizycznej – poprzez różnorodne formy ruchowe dostosowane do możliwości, gustu, oczekiwań tej jednostki, która tym samym bierze znaczną odpowiedzialność za funkcjonalne doskonalenie własnego organizmu.
Początki fitness należy łączyć wraz z rozpowszechnieniem podstawowej formy gimnastyki rekreacyjnej jaką jest aerobik. Powstał on w Stanach Zjednoczonych w latach sześcdziesiątych. Wynalazcą tej formy treningowej był dr Kenneth Cooper, trener wojskowych jednostek specjalnych. W 1968 roku wydał książkę pt: „Aerobic”, następne to: „New Aerobic” oraz „Aerobic for Women”.

Drugim i zarazem bardziej znanym symbolem aerobiku jest popularna w czasach osiemdziesiątych aktorka Jane Fonda. Przez niemal całą dekadę układała własne ćwiczenia aerobiku, wydawała książki (m.i.n. „Jane Fonda’s Workout Book”) oraz kasety video.

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NASZEGO KLUBU!

 

Zajęcia fitness trwają 55 minut.

Na zajęcia Fitness oraz Grupowe Treningi Personalne obowiązują zapisy!