Fitness

Grafik Opis zajęć Instruktorzy Cennik 

Nowości !!!

kazu_cennik

Bez nazwy-1-3     DSC_0071     IMG_3900_m

Fitness to nie tylko aerobik… fitness to przeróżne formy treningu utrzymujące nas w dobrej kondycji, to zajęcia ruchowe (różne odmiany aerobiku, ale nie tylko), to ćwiczenia siłowe oraz aerobowe.

„FIT” – oznacza w tłumaczeniu z języka angielskiego: „znajdować się w szczytowej formie poprzez odpowiedni trening”. Jednak to tłumaczenie okazuje się być niewystarczające, ponieważ przyjęło się już ogólnie określanie tym pojęciem stylu życia, sposobu na zdrowe, higieniczne i pozytywne w sensie psychologicznym funkcjonowanie człowieka. Pełna definicja brzmi:

„FITNESS” – (z def.) to dynamiczny stan (system) poszukiwań dobrego samopoczucia z punktu widzenia psychologicznego i socjologicznego, w połączeniu z dążeniem do osiągnięcia maksymalnej (dla jednostki) sprawności fizycznej – poprzez różnorodne formy ruchowe dostosowane do możliwości, gustu, oczekiwań tej jednostki, która tym samym bierze znaczną odpowiedzialność za funkcjonalne doskonalenie własnego organizmu.
Początki fitness należy łączyć wraz z rozpowszechnieniem podstawowej formy gimnastyki rekreacyjnej jaką jest aerobik. Powstał on w Stanach Zjednoczonych w latach sześcdziesiątych. Wynalazcą tej formy treningowej był dr Kenneth Cooper, trener wojskowych jednostek specjalnych. W 1968 roku wydał książkę pt: „Aerobic”, następne to: „New Aerobic” oraz „Aerobic for Women”.

Drugim i zarazem bardziej znanym symbolem aerobiku jest popularna w czasach osiemdziesiątych aktorka Jane Fonda. Przez niemal całą dekadę układała własne ćwiczenia aerobiku, wydawała książki (m.i.n. „Jane Fonda’s Workout Book”) oraz kasety video.

 

DSC_0139 — kopia     IMG_3660_m     IMG_3909_m

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NASZEGO KLUBU!

 

Zajęcia fitness trwają 55 minut.

Zajęcia (bez zapisów) na sali fitness startują od 2 osób!